Kdo se vypraví na lymfatickou masáž, těší se, až se jeho tělo zbaví odpadu, otoků a celkově se bude cítit mnohem lépe.
Co je lymfodrenáž a pro koho je vhodná
Masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven.
Lymfodrenáž působí na kůži a podkoží. Jedná se o velmi jemnou techniku, která napomáhá transportu lymfy z periferie k centru, kdy se lymfatické cesty příliš velkým tlakem utlačují a transport lymfy je zatížen nebo dokonce znemožněn.
Lymfatický systém se skládá ze sítě lymfatických kapilár zakončených chlopněmi, dále z lymfatických uzlin a z lymfatických orgánů sleziny a brzlíku. Systém proudění lymfy organismem přitom zhruba odpovídá pohybu krve v žilách. Smršťováním svalstva je míza lymfatickými cévami vedena k srdci a poklesem vnitřního tlaku hrudníku je do něj nasávána.
Lymfodrenáž má široké uplatnění v mnoha lékařských oborech a v oblasti sportu a kosmetiky. Působí proti otoku nohou, proti pocitu těžkých nohou, při únavě po sportovním výkonu.
Pomůže lymfodrenáž zmírnit otoky?
Lymfodrenáž dokáže zmírnit otoky a odstranit nepříjemný pocit těžkých nohou. Je však potřeba dodržovat dostatečný pitný režim, protože při lymfodrenáži se vylučuje nejen voda a toxické látky. Zvyšuje se tedy vylučování moči, a to často bezprostředně po aplikaci. Nepomůže jedna aplikace, obvykle se série skládá z deseti procedur. V případě potřeby je možné sérii opakovat.
Má lymfodrenáž vliv na psychiku?
Budete-li se lépe cítit fyzicky, jistě se zlepší i váš psychický stav.
Proč chodit na lymfodrenáže?
Lymfodrenáž přispívá k detoxikaci organismu, regeneruje a relaxuje. Je vhodná při celulitidě, otocích dolních končetin a pocitu těžkých nohou. Uplatní se také při předoperační přípravě, pooperační péči a v rehabilitaci poúrazových stavů. Absolutní kontraindikací je zánět žil nebo žilní a plicní nedostatečnost. Při jakémkoliv onemocnění plic, jater a ledvin je vždy nutná konzultace vhodnosti lymfodrenáže s ošetřujícím lékařem.
Jak často chodit na lymfodrenáž?
Zpravidla se doporučuje první dva týdny chodit na aplikaci třikrát týdně, poté dvakrát týdně do celkového počtu deseti aplikací.
1 návštěva | Hodinové ošetření | 300,- Kč |
10 návštěv Hodinové ošetření 2500,- Kč